خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دلارهایی که زیپ وارد می‌کنند / رونق تجارت خارجی در سال حمایت از کالای ایرانی

1 آبـان 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد-  براساس آمار گمرک در ۵ ماهه نخست سال ۹۷ بیش از ۹۸ تن اجزا و قطعات زیپ از سه کشور وارد ایران شده است.

 به گزارش میزان، آمار مقدماتی گمرک از تجارت خارجی ۵ ماهه نخست سال ۹۷ نشان می‌دهد که در این مدت بیش از ۹۸ تن اجزا و قطعات زیپ از ۳ کشور جهان وارد ایران شده است.

این اخبار طی روزهای اخیر در حالی منتشر شده است که بنا بر آمار واردات ۹۸ هزار و ۶۱۰ کیلوگرم اجزا و قطعات زیپ باعث خروج ۲۰۶ هزار و ۱۳۱ دلار یا به عبارتی ۸ میلیارد و ۵۲۴ میلیون و ۵۶۸ هزار و ۲۷۸ ریال اعلام شده است.

واردات از کشور‌های چین، امارات متحده عربی و ترکیه صورت گرفته است.

بنا بر آمار بیشترین واردات از کشور چین به حجم بیش از ۸۶ تن و به ارزش ۱۸۳ هزار و ۴ دلار یا به عبارتی ۷ میلیارد و ۵۵۳ میلیون و ۲۲۹ هزار و ۱۳۳ ریال صورت گرفته است.

این در حالی است که همواره در سال‌های اخیر انتقادات شدیدی در ارتباط با نحوه واردات به کشور وجود داشته و در این میان رکود صنعت نساجی در سایه واردات بی رویه و به ویژه قاچاق بیش از دیگر بخش‌ها مشهود بوده است.

اما نکته قابل تأمل اینکه در بخش ملزومات پوشاک ما تا چه اندازه در فقر محصولات به سر می‌بریم که نه تنها برنامه‌ای برای ساماندهی این بخش از سوی صنعتگران وجود ندارد که آمار بی‌رویه واردات این بخش حاکی از نیاز مبرم کشور به محصولات خارجی است.

شرکت‌های تجاری ایرانی با دارا بودن دفترهای تجاری در کشورهای مختلف، سرمایه‌های هنگفتی را در این بخش وارد کرده که شاید اگر تمرکز بیشتر آن‌ها بر روی هدایت بازار داخلی به سمت و سوی تولید ملی بود اوضاع بهتری داشتیم.

در سایت‌های این شرکت‌های تجاری عباراتی همچون "شما بخش اندکی از مبلغ خرید انواع زیپ اعم از زیپ فلزی، زیپ پلاستیکی، زیپ مخفی، زیپ فانتزی، زیپ مجزا، زیپ کیف، زیپ کفش، زیپ ارزان قیمت و...  را در چین یا تایوان می پردازید و مابقی را در زمان تحویل کالا می پردازید." درج شده است که به نوعی ساده‌ترین راه ممکن برای دسترسی به این ملزومات را جلوی پای تولیدکننده قرار می‌دهد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a