خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دستاوردهای طرح توسعه صنعت پوشاک در مناطق روستایی

6 مـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- اردیبهشت ماه امسال، معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت طی نشست مشترکی بر ضرورت سرمایه گذاری و توسعه صنعت نساجی و پوشاک در کشور با محوریت ایجاد شهرک صنعتی تأکید کردند.
از آن زمان، طرح توسعه صنعت پوشاک کشور روی میز این وزارتخانه قرار گرفت و ایجاد شهرک تخصصی در این خصوص به عنوان یکی از برنامه های اصلی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران مطرح شد.
این برنامه بر اساس آمار جهانی ارزش پوشاک کشور در دستور کار قرار گرفت. این رقم بالغ بر 15 میلیارد دلار است که در سال 2025 به 25 میلیارد دلار هم خواهد رسید.
دولت نیز برای اجرای طرح توسعه صنعت پوشاک در مناطق روستایی در هر استان 100 میلیارد ریال یارانه به صورت بلاعوض تخصیص داد که مقرر شد بخشی از این اعتبار به بانک کشاورزی به عنوان بانک عامل تحویل داده شود.
در حقیقت طرح توسعه صنعت پوشاک یکی از طرح های نه گانه هماهنگ شده بین وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان برنامه وبودجه است که در پنج استان و در هر استان در 20 روستا اجرایی می شود.
اما طی روزهای اخیر و بنا بر گزارش "گسترش صنعت" طرح توسعه صنعت پوشاک در 5 استان اردبیل، چهارمحال و بختیاری، کرمانشاه، گیلان و همدان به عنوان طرح آزمایشی از آغاز امسال اجرایی شده است. شرکت متناظر پشتیبان مرکزی آن ها به نام شرکت توسعه کارآفرینی پوشاک ایرانیان تأسیس شده و مبالغ مربوط به هر استان نیز تخصیص یافته است.
به گفته مسئولان، در این طرح از شرکت اسپانیایی "زارا" الگوبرداری شده است. کارگاه های روستایی نیز با مشارکت یک شرکت برجسته ایرانی طراحی می شود.
محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در آیین امضای تفاهم نامه توسعه اشتغال روستایی، شرط بقای این طرح را جلوگیری از ورود کالای قاچاق به داخل کشور عنوان کرده و اذعان داشته صنعت پوشاک کشور از واردات بدون پرداخت حقوق و عوارض اعم از منافذ قانونی یا قاچاق در عذاب است. مبنای تهیه و تولید آمارهای قاچاق و بخش های مختلف را نمی داند، اما گفته می شود 2.5 میلیارد دلار و در صنعت پوشاک قاچاق وجود دارد که حقوق ورودی دولت را نمی دهند.
طبق تفاهم انجام شده بین سازمان برنامه وبودجه و وزارت صنعت، معدن و تجارت طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی با سرمایه حداقل 68 میلیارد تومان در هر استان اجرایی خواهد شد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a