خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

استانداردسازی در صنعت پوشاک را جدی بگیریم

31 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- مشخصه­ راحتی و کنترل کیفیت در تولید صنعتی پوشاک عاملی مهم در استانداردسازی فرآیند تولید بوده و در این میان یکی از الزامات وفادار کردن مشتریان هر محصول بویژه مشتریان یک برند، تولید با کیفیت و منطبق با استانداردهای جهانی است.
این شاخص ­ها پارامترهای ابعادی و کیفیت مواد اولیه مانند پارچه تا مشخصه­ های دوخت و ظاهر پوشاک تکمیل شده را شامل می شوند.
پارچه به عنوان مواد اولیه پایه تولید پوشاک شناخته شده است. کارائی و میزان سطح راحتی پوشاک نیز به طبع آن به مقدار زیادی تحت تاثیر خواص و ساختار پارچه قرار دارد.
خواص و ویژگی ­های سطحی پارچه نیز توسط خصوصیات الیاف تشکیل دهنده آن، نخ، پارامترهای ساختمانی و خصوصیات مورفولوژیکی یا همان زیست شناسی سطحی آن است.
دانشمندان و محققین بر این باورند که شناخت و بررسی پارامترهای مختلف راحتی پوشاک نیازمند دارا بودن دید عمیق نسبت به خواص فیزیکی و مکانیکی پارچه تشکیل­ دهنده پوشاک است.
امروزه مصرف ­کنندگان پوشاک علاقه مند به انتخاب پوشاکی هستند که نه تنها ظاهر مناسب داشته، بلکه با احساس راحتی نیز همراه باشند. مصرف کنندگان تمایل دارند که لباس آنها، حالت و شکل مورد نظر آنها را در هنگام پوشش داشته باشد.
در تعریفی که توسط دیکشنری آکسفورد ارائه شده، راحتی تندرستی، سلامتی و خوشی و رهایی از هرگونه درد تعریف شده است. عکس العمل­ های فیزیولوژیکی افراد به شرایط محیط، هنگامی که سیستم در حالت پایدار باشد، قابل پیش­ بینی است و با فاکتورهایی مانند مقاومت حرارتی و رطوبتی پوشاک، شرایط محیطی و میزان فعالیت فیزیکی بدن می­ توان این عکس العمل­ ها را پیش ­بینی کرد.
از نظر روحی و روانی، میزان درک راحتی از پوشاک، می ­تواند تحت تاثیر محیط اطراف قرار گیرد. مثلا بوجود آمدن یک مد و سلیقه هنری در طرح لباس و یا تعداد دفعات پوشش یک لباس و یا رنگ می­ تواند به شدت بر احساس راحتی فرد از لباس مورد استفاده تاثیرگذار باشد.
بنابراین راحتی روحی و روانی تحت تاثیر پارامترهای زیادی قرار داشته که مهمترین آن ها ظاهر و زیبایی لباس شخص پوشنده است. از فاکتورهای روحی و روانی که در راحتی تاثیرگذارند می­ توان به رنگ، فیت بودن مناسب، مد، مناسب موقعیت خاص بودن لباس با توجه به موقعیت فرد و ... اشاره کرد.
خبرگزاری هنر

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a