خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

هنر ایرانی الهام‌بخش طراحان مارک معروف مد در فرانسه

11 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یک تولیدکننده معروف عطر، پوشاک و تزئینات داخلی در فرانسه برای طراحی آخرین مجموعه تولیدات خود از فرهنگ ایرانی الهام گرفته است.
طراحان این شرکت که فراگونارد نام دارد برای طراحی محصولات سال 2018 خود راهی ایران شدند و در این سفر شهرهای تهران، اصفهان، شیراز، یزد و کاشان دیدار کردند.
آنها با الهام از فرهنگ و تاریخ و جغرافیای ایران مجموعه وسیعی از کالاها را طراحی کرده اند که شامل عطر، ادکلن، صابون های خوشبو، کیف، لباس زنانه و کودکانه، ظروف و لوازم تزئینی می شود.
نقش های ایرانی بر آخرین مجموعه لباسهای زنانه فراگونار، عکس از فراگونار
فرهنگ و تاریخ ایران تأثیر ژرفی بر مدیران و طراحان این برند معروف گذاشته است. بخش اعظمی از صفحات سالنامه 2018 فراگونار به عکس ها و نوشته های مربوط به سفر به ایران اختصاص یافته است. تا آنجا که می توان مدعی شد سالنامه امسال آنها به یک سفرنامه تصویری یا یک راهنمای سفر برای گردشگران علاقمند به ایران تبدیل شده است.
فصل مربوط به ایران در این سالنامه چنین آغاز می شود: "سفری به سرزمین پارس، شرق ناشناخته هزار و یک شگفتی." و در ادامه آن آمده است: "آیا کسی هست که رویای هزار و یک شب شهرزاد را نداشته باشد؛ رویای قالی پرنده، عطرهای فراگیر، زیبایی های تاریک و ترس وردهای جادویی. ایران، ورای هر کلیشه ای، کشفی است افسون کننده؛ پر از قصرها، مسجدها، کاروان سراها و بازارهایی از دوران هخامنشیان تا عصر قاجار که همه را معماران چیره دست ساخته اند و امروز جزو میراث جهانی است. ایران امروز، همزمان جذاب، مدرن، و به طرز شگفت انگیزی میهمان نواز است. دشوار بتوان از افسون این همه زیبایی گریخت."
طراحان همچنین در فرانسه با یک دختر ایرانی نوازنده ویلون هم مصاحبه کرده و از او خواسته اند برایشان قطعاتی با روح ایرانی بنوازد. او که آیدا نصرت نام دارد لباس های طراحی شده براساس عناصر بصری ایرانی را به تن کرده و در مصاحبه ای با دست اندرکاران نشریه به پرسش هایی آنان نیز پاسخ داده است.
به سینمای ایران نیز اشاره شده و برای آشنایی بیشتر با تصاویر ایران امروز، صفحات اینستاگرام چند هنرمند ایرانی نیز به علاقه مندان معرفی شده است.
سرانجام طراحان به "انار" به عنوان میوه خاص باغ ایرانی اشاره کرده اند و خصوصیت شگفت انگیز و زنانه آن را ستوده اند. انار از دوران پارتها به عنوان میوه خاص سرزمین ایران شناخته شده بوده است. میوه ای اسرارآمیز با گنجی از یاقوت های سرخ در سینه که سرانجام رایحه خود را به نهمین عطر این برند بخشیده است. عطری که رایحه آن ترکیبی از بوی انار و عطر "گل سرده" یا همان "گل صدتومانی" است.
محصولات و لباس های طراحی شده همه نام های اصیل ایرانی بر خود دارند نظیر؛ شیراز، ماندانا، نیما، آریا، فریبا، شیرین، پیام و ...
شرکت فراگونار در سال 1926 در شهر گراس فرانسه تأسیس شد. اوژن فوش، بنیانگزار این برند، به افتخار نقاش فرانسوی ژان اونوره فراگونار که در همان شهر زاده شده بود این نام را برگزید. این شرکت اکنون در بسیاری از شهرهای فرانسه و جهان فروشگاه هایی دارد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a