خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مد و لباس در آینه زمان

21 فـرورديـن 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- یکی از جذابیت ها و عوامل محبوبیت دنیای مد و لباس، تغییرات و تحولاتی است که در گذر زمان رخ می دهد و چندان از قاعده و اصول خاصی پیروی نمی کند.
همواه و در بستر فرهنگ های متفاوت، پدید آمدن پوشاک ومدل های متنوع آن موضوعی تصادفی نبوده ودلیل شکل گیری لباس در قرن ها و هزاره های پیشین، گرایش به نیاز آن از جهت اقلیمی، سنت ها و مذاهب مختلف بوده است.
البته وجود داشته اند مقاطع زمانی که این عرصه فراز و فرود آن چنانی نداشته است و عواملی همچون سود اقتصادی یا تأمین نیاز جامعه در چرخه تولید مد مؤثر واقع شده اند.
البته نه فقط در ایران که در بسیاری از کشورهای جهان، سیاست های حاکم از لحاظ حجاب و پوشش های متداول در مقاطع زمانی گوناگون توانسته اند بر سیر دگرگونی پوشش مردمان اثر گذارند و این این پدیده را از شکل خصوصی به سمت عمومی شدن سوق دهند.
به هر روی همواره کمبود منابع تاریخی، مانع از ان شده که بتوان تخمین درستی از روند شکل گیری مد در جهان زد اما آنچه مسلم است آنکه دنیای فشن تصادفی نیست و این عرصه به عنوان یک پدیده فرا گسترده در تمامی اعصار مورد توجه، تغییر و تحول قرار داشته است.
به طور مثال جنگ ها تأثیر بسزایی در ایجاد تغییرات فراوان در صنعت مد شده اند و به طور مثال بعد از جنگ جهانی دوم، پاریس تبدیل به مرکز جهانی مد شد و در ادامه این مسیر سبک های جدید جوان پسند در نیمه دوم قرن بیستم در تمام جهان مد شدند.
و اما در دهه اخیر، شاهد آنیم که امروز، دنیای مد و لباس به شکلی جدی و هدفمند در چشم اندازهای خود به مثابه هنر مطرح شده و طی سال های اخیر طراحان با روی آوردن به طرح های رنگی و پارچه های بدیع، تحولی عظیم در این هنر صنعت را به وجود آوردند.
این دهه در واقع دهه استفاده از مد به جای هنر است جایی که لباس های مرغوب و قدیمی دهه های 60، 70 و 80 تقریباً رواج یافتند و به کلکسیون طرح های طراحان بزرگ جهان بازگشته اند.
این روزها و در چرخشی فرهنگی، به کارگیری از سبک های سنتی نه فقط در ایران بلکه در تمام نقاط جهان به شکلی ملموس رو به افزایش است و همه روزه شاهد رونمایی از جدیدترین مجموعه برندهای مطرح دنیا هستیم.

عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a