خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

انتشار گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع "ساماندهی مد و لباس"

20 آبـان 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- به گزارش خانه مد به نقل از روابط عمومی کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال 1395 با موضوع "ساماندهی مد و لباس" منتشر شد.
قانون ساماندهی مد و لباس، به منظور حفظ و تقویت فرهنگ و هویت ایرانی اسلامی، ارج نهادن، تبیین، تثبیت و ترویج الگوهای بومی و ملی، هدایت بازار تولید و عرضه البسه و پوشاک بر اساس طرح ها و الگوهای داخلی و برخی دیگر از اهداف کلان تصویب شده است.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مکلف شده است جهت پی ریزی ساختار مدیریتی موضوع این قانون، کارگروهی را متشکل از یک نفر نماینده تام الاختیار از هر کدام از وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، آموزش و پرورش، بازرگانی و صنایع و معادن و سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و مدیریت و برنامه ریزی کشور، همچنین نماینده ای از سوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی و تعدادی از نمایندگان صنوف ذیربط شورایی تشکیل دهد.
از جمله وظایف این وزارتخانه در قانون ساماندهی مد و لباس می توان به فراهم کردن امکان ارتباط مؤثر طراحان پارچه و لباس اسلامی با کارخانه های نساجی و تولیدکنندگان لباس و همچنین تلاش برای تولید منسوجات از مواد اولیه طبیعی با کیفیت استاندارد به منظور جلب اقبال مردمی به مصرف منسوجات تولید داخل اشاره کرد.
در گزارش عملکرد وزارت صنعت، معدن و تجارت با موضوع "ساماندهی مد و لباس"، به تحقق اهدافی همچون سیاست گزاری برای استفاده از ظرفیت فروشگاه های زنجیره ای بزرگ و صدور مجوز نمایشگاه های صنفی، برگزاری جشنواره های ادواری و نمایشگاه های عرضه البسه و جمع بندی، تهیه و تدوین جزوه ضرورت و راه کارهای برندسازی درحوزه اصناف، ابلاغ به سازمانهای صنعت، معدن و تجارت در خصوص تهیه "کد آیسیک"، تشکیل مرکز پژوهش پوشاک در اتحادیه صنف پوشاک تهران و ارائه پیشنهادات در قالب بسته های تأمین مالی اصناف تولیدی در راستای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی و ابلاغ به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اشاره شده است.
اختصاص بخشی از کارگاه های آموزشی روسای ادارات اصناف در خصوص حمایت از طراحان، برند سازی و نمانام، ابلاغ سیاست های مربوط به دبیرخانه هیات عالی نظارت بر سازمانهای صنفی، ایجاد گشت های مشترک اتحادیه ها و اتاق های اصناف واحدهای صنفی و اماکن تجاری در خصوص عرضه پوشاک خارجی و ابلاغ دستورالعمل چگونگی توزیع پوشاک توسط واحدهای صنفی نیز در راستای حمایت از طراحان موفق لباس های اسلامی در امور صنفی جهت رساندن مدل های طراحی شده به تولید انبوه انجام شده است.
همچنین توسعه و تقویت تولیدات داخلی به منظور افزایش رقابت پذیری با کالاهای وارداتی و جذب سرمایه گذاری های داخلی و خارجی ضمن تعامل و همفکری با تشکل های ذیربط همواره مدیریت نظام تعرفه ای از طریق تعیین حقوق ورودی، منطقی و هدفمند در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.
وزارت صنعت، معدن و تجارت همه ساله در دو فصل (پاییزوبهار) اقدام به برپایی نمایشگاه فروش کرده و در بخش پوشاک تمامی کارشناسان موظفند تا طرحهای مصوب مورد قبول کارگروه را که از طریق اتحادیه های پوشاک نظارت دارند را عرضه کنند.
همکاری اتحادیه با انجمن طراحان لباس و پوشاک و معرفی افراد واجد شرایط به واحدهای تولیدی نیز در راستای حمایت لازم برای تشکیل و تقویت صنف طراحان پارچه و لباس در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a