خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

سهم واقعی تولیدات داخل از بازار پارچه‌های چادری چقدر است؟

20 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- رئیس کارگروه مدولباس در حالی سهم تولیدات داخل از بازار پارچه های چادری را 20 درصد برآورد کرده بود که رئیس انجمن محصولات عفاف و حجاب 98 درصد پارچه های بازار را وارداتی می داند.
به گزارش خانه مد از، پیش از این حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با اشاره به این که 80 درصد پارچه چادر مشکی در کشور، وارداتی است گفته بود: یکی از موسسات زیرمجموعه بنیاد مستضعفان در گام اول توانسته، 20 درصد از نیاز جامعه را برآورده کند. کیفیت پارچه هم خوب است و همه متخصصان، چه تولیدکنندگان چه فروشندگان، کیفیت چادر مشکی ایرانی را تایید کرده اند اما همچنان 80 درصد چادر مشکی ما وارد می شود.
با اینکه همین آمار ارائه شده از سوی رئیس کارگروه سامان دهی مدولباس کشور هم به اندازه خودش نگران کننده بود اما حالا رئیس انجمن تولیدکنندگان عفاف و حجاب روایت تازه ای از بازار پارچه چادری ارائه می کند که به شدت قابل تأمل است.
محمدعلی صدق آمیز در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهارات و آمارهای ارائه شده از سوی حمید قبادی را نقض کرده و می گوید: این یک ادعای واهی است که یک شرکت داخلی 20 درصد پارچه مورد نیاز برای چادر را تولید می کند چراکه در حال حاضر 98 و نیم درصد پارچه های چادری موجود در بازار وارداتی است و حداکثر 1/6 درصد سهم تولید داخل است. به عبارتی آن زمان که تعرفه گمرک 5 تا 7 درصد بود، گفته می شد سالانه 115 تا 130 میلیون متر پارچه چادری وارد می شود.
رئیس انجمن تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب با اشاره به این که محصولات عفاف و حجاب، در شمار محصولات فرهنگی به حساب نمی آیند گفت: صنایع دستی، سینما، موسیقی، تئاتر و کتاب، در شمار محصولات فرهنگی هستند و از یک سری امتیازات تجازی بهره می برند اما با محصولات حجاب و عفاف به عنوان کالای فرهنگی برخورد نمی شود و همچنان این محصولات، یک صنعت جدید و نوپا هستند.
صدق آمیز به تأثیر افزایش تعرفه گمرک در واردات پارچه چادری اشاره و بیان کرد: یک زمان تعرفه واردات پارچه چادر مشکی، 5 یا 7 درصد بود؛ حالا این میزان به 35 درصد افزایش پیدا کرده و هیچ عزم و اراده ای برای رفع مشکلات تولیدکنندگان محصولات عفاف و حجاب از جمله کاهش تعرفه های دولتی وجود ندارد.
این تولیدکننده محصولات عفاف و حجاب معتقد است: تولید چادر به اندازه کافی پرهزینه است. یعنی اگر یک مانتو با یک متر و 60 سانت پارچه دوخته می شود برای دوختن چادر به 5 متر پارچه نیاز است؛ آن هم پارچه ای که قیمتش به طور معمول بالاتر از پارچه هایی است که در دوخت مانتو به کار می رود اما مشکل اینجاست که اگر قیمت مانتو و شلوار، 300 هزار تومان باشد خوب است اما چادر 150 هزار تومانی، گران است.
صدق آمیز در ادامه بیان کرد: این گرانی مواد اولیه برای دوخت چادر باعث شده که 2500 عضو فعال در حوزه مانتو داریم که از اتحادیه پوشاک پروانه صنفی گرفته اند اما در حوزه محصولات حجاب 10 نفر هم از این اتحادیه پروانه نگرفته اند، چون کارشان توجیه اقتصادی ندارد. اگر در شورای عالی انقلاب فرهنگی به این موضوع بپردازند باید بدانند این کالا فرهنگی است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a