خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نخستین گام دولت دوازدهم در رونق صنعت پوشاک ایران / تزریق 2500 میلیارد تومان به چرخه مد و لباس

14 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- روز گذشته و همزمان با روز ملی تعاون، اتفاق بزرگی در صنعت پوشاک ایران رقم خورد و با حضور سرویس مد و لباس هنرآنلاین: محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه و محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، تفاهم نامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک در مناطق روستایی به امضا رسید.
این رخداد مهم که در نخستین روزهای آغاز بکار دولت دوازدهم محقق شده است دیگر بار بر این مهم صحه می گذارد که وجود روستا به عنوان یکی از مهم ترین پایگاه های تولید مواد حیاتی و رفع نیازهای اساسی هر جامعه ضروری است و همچنین نظر به جایگاهی که روستا و روستانشین در پویایی اقتصاد کشور، از قبیل کمک به رشد اقتصادی، کنترل نرخ تورم، افزایش نرخ اشتغال و فعالیت دارد، به طور ویژه در تولید کالاهای اساسی و استراتژیک همچون پوشاک نیز مؤثر بوده و می تواند بستر مناسبی برای حفظ و احیای هنجارهای فرهنگی و اجتماعی فراهم کند.
به هر روی، ایجاد اشتغال پایدار و رونق کسب و کار با بر پرداخت وام با سود 9 درصد، نخستین گام دولت دوازدهم در رونق صنعت پوشاک است.
معاون وزیر صنعت با اشاره به جزئیات طرح ویژه دولت برای اشتغال زایی در صنعت پوشاک، از اختصاص 98.6 میلیارد ریال یارانه سود به 4 استان کشور خبر داده و گفته است نرخ سود 9درصد و بازپرداخت 5ساله است.
در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه اشتغال روستایی در قالب طرح تولید پوشاک، علی یزدانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اذعان داشته که این طرح در حوزه اقتصاد مقاومتی است و با توجه به آمار بالای قاچاق در این حوزه، حائز اهمیت است، بر این اساس 620 کارگاه قرار است ایجاد شده و کار را پیش برند؛ ضمن اینکه شرکت پشتیبان ملی نیز برای اجرای این طرح مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه برای 90 هزار نفر شغل ایجاد خواهد کرد و 2500 میلیارد تومان تزریق خواهد شد، تصریح کرده است: طراحی، مد، برش و نیز صادرات و عرضه این تولیدات در این طرح دیده شده است. یارانه سود در هر استان 98.6 میلیارد ریال است که متوسط سرمایه گذاری در هر استان نیز، 688.4 میلیارد ریال است که 90 درصد آن تسهیلات بانکی است. نرخ سود 9 درصد است و سازمان دهی در قالب سه لایه شرکت پشتیبان مرکزی، شرکت پشتیبان استانی و کارگاه های روستایی اجرا می شود. بنابراین متوسط 20 کارگاه در هر استان با متوسط اشتغال 66 نفر کار را پیش خواهند برد.
به گفته حمید پورمحمدی، معاون سازمان برنامه و بودجه، این تفاهم نامه به تولید و اشتغال پرداخته و عمدتاً استان هایی را هدف قرار داده که بیکاری بالایی دارند و البته پوشاک نیز از مزیت های نسبی کشور است که باید احیا شود البته تلاش شده علاوه بر استان های دارای بالاترین بیکاری، استان هایی که مزیت در حوزه پوشاک دارند نیز محور قرار دارند ضمن اینکه پیش بینی می شود 1370 نفر به صورت مستقیم در هر استان مشغول به کار شوند.
به هر روی عقد این تفاهم نامه دیگر بار نشان می دهد در اقتصاد مقاومتی امکان مشارکت افکار عمومی مردم و دارایی های مادی و معنوی آحاد ملت ایران برای فعال شدن اقتصاد باید فراهم شود و اقتصاد مقاومتی با ایجاد امکان رشد افکار، مشارکت همه مردم در تصمیم گیری، ایجاد توسعه پایدار، ایجاد توسعه متوازن، خودباوری، خوداتکائی، صحیح مصرف کردن، کار و تلاش، نشاط و شادابی محقق خواهد شد.

خبرگزاری هنر

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a