خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

نقدی بر معرفی برخی تولیدات مونتاژ و وابسته به الگوهای خارجی در یک شبکه تلویزیونی

4 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شبکه تلویزیونی "ایران کالا" که مدتی است با نسخه آزمایشی روی آنتن می رود از همان بدو ورود، رویکرد خود را به عنوان هدیه رسانه ملی به کارآفرینان و صنایع تولیدی کشور به مخاطب چند میلیونی خود عرضه کرد.
شاید ضرورت تأسیس چنین شبکه ای زمانی احساس شد که فعالان عرصه تولید در دوران تحریم ظالمانه با برنامه ریزی مانع از توقف تولید شدند و با اعتماد به داشته های خود، صنایع کوچک و بزرگ را در راستای فرار از رکود و ورشکستگی اقتصادی همراهی کردند.
به هر روی، این شبکه تلویزیونی که پیش بینی می شود در ادامه مسیر خود را به عنوان مرجع معرفی کالای ایرانی معرفی کند می خواهد این مهم را به مخاطب اثبات کند که تولیدات کشورمان برگرفته از هر صنعت و هنری، علاوه بر دارا بودن قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی، قیمت تمام شده، نوع بسته بندی و خدمات عرضه کالا را در سطح مطلوب و قابل قبول دارا بوده و در این مقطع نیاز مبرم احساس می شود که شفاف سازی برای ایجاد امنیت لازم در جذب سرمایه های داخلی از اهم وظایف مدیران کشور هم در فضای دولتی و هم در بخش خصوصی است.
اما غرض از طرح این مسئله، پرداختن به موضوعی است که اگر این شبکه به استقلال تمام قد واحدهای تولیدی ایرانی اعتقاد دارد، تا چه اندازه به گزینش محصولاتی برای تبلیغ و ترویج بها می دهد که تمام عیار ایرانی هستند و ردپایی از تولید مونتاژ و وابسته به الگوهای خارجی در آنها دیده نمی شود.
همین روز گذشته بود که شبکه "ایران کالا" با پخش فیلم هایی در راستای معرفی سه برند کفش ایرانی با نام های "آذر هنر"، "آپادانا110 "و "نیایش"، نمونه ای از برخی سهل انگاری ها در ارتباط با تبلیغ کالای صد در صد ایرانی را نشان داد.
وقتی ادعا می کنیم که کالای صفر تا صد ایرانی را با بالاترین کیفیت ممکن تولید می کنیم اما هنوز هم برای جلب نظر مشتریانمان از آرم های کلارک و نایک روی محصول خود استفاده می کنیم این بدان معناست که اعتقادی به استفاده از فرصت های بکارگیری سرمایه های انسانی و اجتماعی نیروی جوان مستعد در تمامی بخش ها نداریم و هنوز هم برندهای ایرانی از درد فقدان گرافیست و طراح انحصاری رنج می برند.
بدون شک ارتقاء بیشتر کیفیت تولیدات ایرانی نه تنها با ایجاد بسترهای خصوصی سازی و کارآفرینی فراهم می شود بلکه ابزار بهره وری از سرمایه های انسانی و اجتماعی در تمامی بخش ها حتی انتخاب نشان منحصر به فرد برای یک محصول، بازار ایران را به سمت رقابتی شدن در سطح جهانی سوق می دهد.
به هر روی، هم تولیدکننده ایرانی و هم رسانه های فراگیری همچون "ایران کالا" باید مراقب باشند که حتی اگر ضرورتی بر واردات برخی دانش ها احساس می شود اما بومی کردن تکنولوژی وارداتی یکی از مهمترین عناصر ماندگاری برندهاست و تولید تمامی صنایع کشور به ویژه صنعت مد و لباس را به سمت توسعه پایدار هدایت می کند.

عطیه پژم

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a