خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مشکلات صنعت تولید کیف و کفش چرم از نگاه یک نماینده مجلس

30 تـيـر 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- صنعت چرم ایران نخستین نفس های خود را با تأسیس نخستین کارخانه چرم سازی ایران در سال 1308 شمسی در شهر تبریز تازه کرد و تا سال 1337 تعداد 22 کارخانه در ایران فعالیت می کردند.
بحرانى که در اواخر دهه 70 شمسى در صنایع چرم ایران به وجود آمد دست اندرکاران این صنعت را واداشت تشکیلاتى فراگیر که بتواند چرمسازان تمام کشور را پوشش دهد تأسیس کنند که هم به عنوان نماینده و سخنگوى چرمسازان کشور با مسئولان دولتى و نهادهاى مملکت در رده های مختلف و همچنین با صنعتگران و صاحب نظران و چرمسازان تمامى کشورها به منظور حفظ مصالح این صنعت و منافع کارآفرینان و صاحبان اصلى این صنعت ارتباط مستقیم برقرار کند.
از جمله مشکلات موجود بر سر راه صنعت چرم ایران می توان به افزایش قیمت به دلیل گران شدن برخی از مواد اولیه از جمله پوست خام و کمبود برخی دیگر از این مواد مانند زاج، مازوج، بالا رفتن حقوق کارگران، مالیات، عوارض و بیمه و در ادامه افزایش هزینه های تولید، فرسوده بودن ماشین آلات چرم سازی، نبود تسهیلات مناسب برای نوسازی و تکمیل خطوط تولید، کمبود نقدینگی و مشکلات فراوان مالی واحدها، فقدان حمایت جدی از صادرات، قاچاق و واردات کالاهای مشابه اشاره کرد.
سیدجواد حسینی کیا، عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به تازگی مسائلی را درباره مشکلات شدید صنعت تولید کیف و کفش چرم ایرانی بیان کرده است.
حسینی کیا در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشته است که بخش عظیمی از حوزه صنعت چرم کشور با واردات بی رویه کفش مخصوصاً از چین دچار مشکل شده است.
او با بیان اینکه واردکنندگان کیف و کفش چرم بخشی از واردات خود را تحت عنوان نمونه وارد کشور می کنند، معتقد است این مسئله نیز قسمتی از بازار صنعت چرم را روبه نابودی کشانده و همچنین زیره و رویه کفش را به صورت آماده وارد می کنند و در داخل کشور آن ها را به هم می دوزند.
به عقیده حسینی کیا، دولت باید از واردات بی رویه مصنوعات چرمی مخصوصاً از کشور چین جلوگیری کند و از محصولاتی که به عنوان نمونه وارد می شود، تعدادشان معقول و قابلیت عرضه در بازار را نداشته باشد. باید منابع بانکی را به سمت صنعت چرم کشور هدایت کنیم زیرا برای رونق در این صنعت به منابع بانکی، سرمایه و تسهیلات با سود کم در گردش نیاز مبرم احساس می شود.
به هر روی آنچه در این میان حائز اهمیت است اینکه در حال حاضر صنعت چرم ایران به دلیل عدم تجهیز به تکنولوژی روز و عقب افتادگی از رقبای خود در خارج نمی تواند در بازارهای خارجی حضور مناسبی داشته باشد و این در حالی است که در بازارهای داخلی نیز به دلیل عدم رشد کافی در زمینه کیفیت، مدل و تنوع تولید، با مشکلات عدیده ای مواجه است و متولیان امر و البته بخش خصوصی در کنار دولت باید چاره ای برای احیای این صنعت باسابقه در کشورمان بیندیشند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a