KHANEMOD.COM

همایش کارآفرینى و توسعه کسب و کار با نگاهى به نیاز نرم افزارهاى تخصصى پارچه و لباس برگزار شد.

2 ارديـبـهـشـت 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- همایش کارآفرینى و توسعه کسب و کار با نگاهى به نیاز نرم افزارهاى تخصصى پارچه و لباس، روز شنبه 1 اردیبهشت ماه با همکاری مرکز آموزش های تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علم و فرهنگ (گروه روحی) و دانشگاه هنر در تالار فارابى دانشکده هنرهاى کاربردى دانشگاه هنر تهران برگزار شد.
در این همایش، مباحثی درباره تأثیرات نرم افزار بر روند مد، کارآفرینی و توسعه کسب و کار در طراحی پارچه با تکنیک های نرم ‍افزاری، توسعه کسب و کار و الزام به تخصص، کاربرد نرم افزار ایلسترتور پارچه و لباس و نیاز بازار آن، سخنرانی صاحبان صنایع و پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان مطرح شد.
سیامک ناظمی، فعال حوزه مد و لباس و نساجی در این همایش به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: تأثیر انقلاب صنعتی موجب به وجود آمدن یک طبقه مرفه شهری شد که پول را وارد جامعه کردند و اقتصاد تبدیل به یک رکن در تمامی تکنولوژی ها از جمله تکنولوژی مد شد.
او در ادامه افزود: تأکید برکاربرد دانش و ورود ابزار برای رفع نیازهای بشر موجب شد تا این نیازها در صنعت پوشاک نیز حس شود تا بر اساس آن بتوان به آینده این حوزه بیش از پیش امیدوار بود.
ناظمی به رشد و توسعه نرم افزارهای کاربردی در عرصه مد و لباس اشاره کرد و گفت: پرسش متداولی که طراحان مطرح می کنند این است که کدام نرم افزار نسبت به دیگری برتری دارد اما واقعیت این است که نرم افزاری بهترین است که نیاز طراح را برطرف کند و واقعیت این است که هر نرم افزار بر اساس یک نیاز و قابلیت نوشته شده است.
این مدرس دانشگاه درباره انواع تکنولوژی های نرم افزاری، سخت افزاری و انسان افزاری در عرصه مد و لباس اظهار داشت: در این میان یکی از اساسی ترین نیازها در صنعت مد و لباس به فرآینده برش و دوخت معطوف می شود و بدون شک آنچه موجب می شود فعالان این بخش به دنبال ابزار مناسبی در راستای تسریع فعالیت خود و کاهش خطاهای انسانی بروند دسترسی به سود مالی بیشتر است.
ناظمی به برخی دیگر از اهداف استفاده از نرم افزار همچون رفع مشکل دوخت، برش و الگوسازی اشاره و تصریح کرد: این موارد منجر به وجود مشکلات متعدد برای دیگر ارکان سازمان می شود و در شرایطی که توانمندی و قابلیت، رمز ورود به بازار مد است، کسب چه توانمندی بهتر از آشنایی با نرم افزارهای کاربردی این حوزه چرا که نسل های قبل و صاحبان صنایع کمتر به آن ورود کرده و دانش آن را دارند.
او افزود: چرخه حیات تکنولوژی و مراحل تکامل آن در صنعت مد که استارت آپ ویکندها نمونه هایی از آن هستند در دوره های مختلف پروردگی، معرفی به بازار، رشد، اشباع و نزول این صنعت عرضه شده اند و برندهایی که این نرم افزارها را در دوره پروردگی به بازار معرفی کرده اند توانسته اند موفق تر عمل کنند.
ناظمی همچنین به دلایل استفاده از نرم افزارهای تخصصی در حوزه مد و لباس همچون کاهش خطای انسانی، افزایش دقت، استفاده بهینه از زمان و تکنولوژی امکان مانیتورینگ سیستم اشاره کرد.
او همچنین به معرفی برخی نرم افزارهای کاربردی و پخش فیلم از عملکرد آنها همچون gerber ،lectra ،assysst ،Gemini، مانی، جامع برتر و محافظت پرداخت.
سیدعلی میرخلیلی نیز در سخنانی به نقش کارآفرینی و توسعه کسب و کار در طراحی پارچه با تکنیک های نرم افزاری اشاره کرد و گفت: کارآفرینی این است که شما ارزش آفرینی کنید و البته نباید انتظار داشت که در کوتاه مدت این مهم برای تان رخ دهد.
او افزود: در طراحی مد و لباس همواره پارامترهایی در حال رشد وجود دارند که علی رغم پیدایش تکنولوژی ها اما همچنان نیازمند به روزرسانی هستند. البته باید به این مهم نیز توجه کرد که شاخه های طراحی پارچه، مد و لباس بسیار متفاوت است و بسته به نیاز بازار و توانایی افراد لازم است تخصص در یک حوزه خاص را مورد توجه قرار داد.
میرخلیلی همچنین به اصول موفقیت در کسب و کار طراحی پارچه و لباس همچون تسلط بر بازار هدف، رنگ و هم نشینی آنها، مدیریت هزینه ها، شناخت کاربردها، موتیف ها و کاربرد آنها و آگاهی از نکات فنی برای تولید اشاره کرد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران
خانه مد ایران a