خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

گفت‌وگو با مدیر گروه پارچه و لباس ماکو؛

2 آذر 1392   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

طراحی پوشاک آقایان نیازمند حمایت است

خانه مد- محمدرضا رضایی نایب، طراح لباس و مدیر گروه پارچه و لباس ماکو معتقد است؛ برگزاری جشنواره هایی نظیر نخستین جشنواره طراحی پوشاک آقایان به تنهایی نمی تواند به مقوله ˝مُد˝ برای آقایان کمک کند.
محمدرضا رضایی نایب؛ طراح لباس در خصوص نخستین جشنواره پوشاک آقایان گفت: معمولا برگزارکنندگان این دسته از جشنواره ها باید به تمام نکات ریز و درشت فکر کنند و یک جایگاه اساسی برای شرکت کنندگان این جشنواره ها مشخص شود.
رضایی نایب که معتقد است، این جشنواره در چهارچوب های غیرمنطقی برپا شده، گفت: مسئولین مربوطه در جشنواره های سال های گذشته نشان دادند که فقط از طرح های برگزیده حمایت می شود، این در حالی است که عرصه مُد و لباس نیازمند حمایت جدی است. همچنین برای یک طراح لباسی که در این عصر که کاملا هم مدرنیته است، زندگی می کند سخت خواهد شد به لباس هایی بپردازد که به دوره های صفویه می رسد.
این طراح شناخته شده استان اصفهان همچنین مطرح کرد: باید صادقانه بگویم کاملا درست است که تعریف "مُد" امروز بر پایه لباس بانوان نمی چرخد، بلکه طراحی لباس برای آقایان هم بسیار دیده می شود؛ اما بازار کار ما طراحان و تولیدکنندگان بیشتر بر مدار لباس های بانوان می گذرد و البته یکی از دلایل مهم و مشخص آن تنوع در طرح های لباس بانوان است که در طراحی پوشاک آقایان کمتر و کم رنگ تر دیده می شود.
رضایی نایب افزود: تنوع در طرح لباس های بانوان زیاد دیده می شود و در لباس های مردانه تنوع رنگ حرف اول را می زند ،شاید طراحی لباس اقایان در مقابل طرح بانوان کم رنگ باشد، ولی امیدواریم هستیم بیشتر از طراحان لباس های مردانه استقبال و حمایت شود.
وی با انتقاد به اینکه دی ماه زمان مناسبی برای برگزاری جشنواره پوشاک آقایان نیست، گفت: تمام طراحان و تولیدکنندگان لباس می دانند که در این فصل جشنواره پوشاک نمی تواند در هیچ زمینه ای موثر واقع شود چرا که همه به فکر تولید و طراحی برای ایام نوروز هستند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a