خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

هنرمندان دوست دارند متفاوت و تک باشند

مصاحبه خانه مد با ستاره اسکندری:

7 مـهـر 1392   خانه مد ایران    نویسنده: خانه مد   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد - ستاره اسکندری یکی از هنرمندان پرکار و فعال دنیای هنر کشورمان است . همه ما کم و بیش با او آشنایی داریم ، چه کسانی که مشتری پر و پا قرص سریالهای تلویزیونی داخلی هستند، چه آنها که صحنه های پر کشش تئاتر را می پسندند و چه علاقمندان به طراحی لباس و دوخت و دوز و به ویژه بافت.
ستاره اسکندری آماده سفر به زادگاهش ( سرزمین تولد خورشید) بود که خبرنگار خانه مد به سراغش رفت و از او خواست تا درباره مد و مد ایرانی - اسلامی نظراتش را بگوید، او نیز علی رغم فرصت محدودش پذیرفت .

در ظاهر قضیه، ستاره سینمای ایران با مد چندان همراهی نشان نمی دهد اما به زودی مشخص می شود که او با مد نه به عنوان شناخت زیبایی شناسانه از سوژه ها و نمود بیرونی آنها در اشیا و روابط ، بلکه با مد به عنوان اوبژه مسلط و غیر مختارساز مخالف است .

ستاره اسکندری در کنار فعالیت های بازیگری خود در یک گروه تولید بافت های سنتی نیز که خود از جمله بانیان ایجاد آن است فعالیت دارد و از تولیداتش بر می اید که آگاهانه یا ناآگاهانه دغدغه تولد زیبایی تازه و همه گیر را از بطن سنت بافته هایش دارد، اینکه وی تا چه حد بتواند در شیوه خود موفق شده و تولیدات خود را به عنوان مد در میان اقشار گوناگون جاری و ساری سازد، نیازمند گذر زمان است ، هر چند که همانگونه که خود او بر آن تاکید می کند ، با مشکلات و محدودیت های موجود در این راه اشنا است .
متن زیر پرسش ها خانه مد با موضوع مد و مدایرانی اسلامی و پاسخ های ستاره اسکندری به آنها است که شما را به مطالعه آن دعوت می کنیم.

خانه مد : یک پرسش ساده و عمومی ، نوع لباس مورد علاقه شما کدامیک از انواع رسمی، ورزشی، سنتی و یا ترکیبی است؟

ستاره : از آنجا که با لباسهای رسمی مشکل دارم ،بیشتر تمایل دارم از لباس های ترکیبی استتفاده کنم.

خانه مد : خودروی مورد علاقه شما کدام است و چه رنگ و چه مدلی دارد؟

ستاره: من بطور کل خودرو دوست ندارم، بنابراین خودرویی هم ندارم که رنگ و یا مدل خاصی داشته باشد.
خانه مد: بدون اینکه زیاد فکر کنید چند تا از برندهای ایرانی و خارجی را می توانید نام ببرید؟

ستاره:سکوت

خانه مد : بسیار خوب به سراغ پرسش دیگری برویم، شما اصلا فرد مدگرایی هستید یا نه؟

ستار: خوب، من کلا با مد مشکل دارم. به نظر من در جامعه، افراد بسته به شرایط کاری خود لباس و پوشش خود را انتخاب می کنند، البته من از بین برند ها ی داخلی از برند تندیس استفاده می کنم. ولی از برندهای خارجی ابدا استفاده نمی کنم.
خوب بگذارید اینجوری بگویم که بصورت مطلق، نه؛ فرد مد گرایی نیستم. بیشتر به راحتی و نیازم توجه می کنم تا جایی که خریدم را از فروشگاهها و مغازه های معمولی انجام می دهم.

خانه مد : اجازه بدهید پرسش ها را کمی تخصصی تر مطرح کنیم، شما رابطه مد و هنر را چگونه تعریف می کنید ؛ اصولا مد چگونه می تواند به هنر کمک کند؟

ستاره: ببینید در مورد رابطه مد و هنر نظر خاصی ندارم؛ به نظر من در ایران محدودیتهای موجود تا حدی است که افراد حتی در مورد انتخاب رنگ هم مشکل دارند،(مثلا من نمیتوانم براحتی رنگ قرمز را ازادانه انتخاب کنم). موضوع به گونه ای جا افتاده که مد یعنی استفاده همه از یک چیز مشخص در صورتی که اشخاص مثل بازیگران از شخصیت های منحصر به فردی بر خوردار هستند؛ در هنر همه چیز در سایه توجه به تفاوت های شخصیتی شکل می گیرد به عنوان مثال بعضی هنرمندان مثل رضا یزدانی، بیشتر اجراهای خود را با لباس چرم انجام می دهد. او به دنبال ایجاد مد بجای پیروی از مد هست.

در حال حاضر رنگ فسفریی که در فرانسه مد است، بدون توجه به مسائل جغرافیایی و اثرات محیطی آن، در ایران مد می شود. متاسفانه در حال حاضر پیروی کورکورانه و غلط پایه بسیاری از انتخاب های افراد است.

خانه مد : بسیار خوب باتوجه آنچه که گفتید، مد و مد گرایی را در چه شرایطی مثبت و در چه شرایطی منفی تعریف می کنید؟

ستاره: به نظر من، بطور کلی مد به معنی یک شکل بودن همه، مشکل آفرین است، ولی با در نظر گرفتن تفاوت های فردی مثبت است.

خانه مد: نظر شما در باره مد ایرانی اسلامی چیست؟آیا در حال حاضر چیزی به نام مد ایرانی اسلامی وجود دارد؟

ستاره: در حال حاضر و با توجه به محدودیت ها و خط قرمز های موجود، صحبت از مد کمی خنده دار و تا حدودی بی فایده است. به علاوه وقتی صحبت ازمد می شود تنها به انواع روپوش،مانتو و روسری توجه می کنیم در صورتی که لباس های دیگر ازنظر پنهان مانده اند.

من فکر می کنم تنها طراحان خلاق که بر اساس شاخص های فرهنگی و اصول هنری فعالیت می کنند و با توجه به تفاوت های فردی طرح های متفاوتی ارائه می دهند می توانند در این مسیر موفق شوند .

بگذارید اینگونه پاسخ دهم، ببینید هنرمندان ذهن منظمی ندارند و بخاطر همین نظمی هم درلباس هایشان دیده نمی شود.

خانه مد : به عنوان پرسش آخر، در حال حاضر مد در صنعت سینمای کشور و به ویژه در میان بازیگران سینما و تلویزیون چه مقدار جایگاه دارد؟

ستاره: بازیگران و هنرمندان با توجه ذهن خلاق ونامنظمی که دارند ازمد خاصی پیروی نمی کنند. آنها دوست دارند متفاوت و تک باشند.

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a