خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

برگزیدگان بخش های مختلف نهمین جشنواره مد و لباس

29 بـهـمـن 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ آمفی‌تئاتر مجتمع نمایشگاهی بوستان گفتگو، سه‌شنبه 29 بهمن، میزبان آئین اختتامیه بخش‌های مؤسسات، انجمن‌ها، خانه‌های مد، صنعت، علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر بود.

سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران، مهدی محمودی دبیر بخش مؤسسات و خانه‌های مد، حمیدرضا نیک‌طبع دبیر بخش صنعت و انسیه زاهدی دبیر بخش علمی دانشگاهی در مراسم اختتامیه بخش‌های مؤسسات، صنعت، علمی دانشگاهی و فرهنگی و هنری این دوره از جشنواره، حضور داشتند و به ایراد سخن پرداختند.

سیده مرضیه شفاپور

سیده مرضیه شفاپور دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور در سخنانی کوتاه با اشاره به اینکه خوشحال است که یک هفته و از نزدیک در کنار خانواده بزرگ مد و لباس کشور قرار داشت اظهار داشت: فرصت بسیار خوبی برای برقراری ارتباطات گسترده در عرصه مد و لباس رخ داد و امیدواریم از بستر این ارتباطات، مد ایرانی را به برندی جهانی تبدیل کنیم.

او تصریح کرد: هر چند زمان کوتاهی برای برگزاری نهمین دوره جشنواره مد و لباس فجر در اختیار بود، با این همه جامعه طراح، تولیدکنندگان، اتحادیه‌ها و انجمن‌هایی همچون انجمن پوشاک مدارس و انجمن ملی طراحان پارچه و لباس به بهترین شکل ممکن در کنار هم قرار گرفتند و تمام تلاش خود را برای رساندن عرصه مد و لباس به نقطه اوج صرف کردند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور همچنین در آئین اختتامیه بخش مؤسسات، صنعت، انجمن‌ها و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر اذعان داشت: تمام تلاشمان را معطوفِ رساندن ایران به سربلندی در عرصه مد و لباس خواهیم ساخت.

 

آماده ارائه پروانه کسب به جامعه طراح و مدیران مؤسسات هستیم

ابوالقاسم شیرازی رئیس اتحادیه پوشاک تهران نیز در سخنانی، ضمن خداقوت و دست‌مریزاد به برگزارکنندگان این دوره از جشنواره اذعان داشت: تعداد طرح‌هایی که دارای قابلیت تولید انبوه بودند، در این دوره بسیار زیاد بود و افزودن بخش عفاف و حجاب به جشنواره مد و لباس فجر نشان داد که ظرفیت‌های بسیاری برای توجه هم‌زمان به ارزش‌های دینی مبتنی بر فرهنگ ایرانی وجود دارد.

شیرازی گفت: اتحادیه پوشاک با 20 هزار عضو، تمام‌قد در کنار کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور حضور دارد و از همین فرصت استفاده می‌کنم و این قول را به جامعه طراح می‌دهم که آماده ارائه پروانه کسب به جامعه طراح و مدیران مؤسسات هستیم.

دانشگاه موفق، دانش را به ثروت تبدیل می‌کند

انسیه زاهدی دبیر بخش علمی دانشگاهی نهمین جشنواره بین‌الملل فجر، سخنران دیگر این مراسم بود و با تقدیر از همراهی بخش دانشگاهی با این دوره از جشنواره اذعان داشت: امروز آموزش، پرورش و تربیت کارآفرین از مهم‌ترین ارکان بخش‌های دانشگاهی است و به‌زعم من، دانشگاه‌های موفق باید دانش موجود را به ثروت تبدیل کنند.

زاهدی با اشاره به اینکه فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان از اهمیت بسیاری برخوردار است اذعان داشت: در بحث علوم انسانی و هنر، شرکت‌های خلاقی تأسیس شده‌اند که تسهیلات بسیاری را هم به خود اختصاص می‌دهند. در این میان ارتباط بخش علمی دانشگاهی با سایر بخش‌ها از مهم‌ترین اولویت‌های ما است.

او افزود: سالانه 600 هزار پایان‌نامه دفاع می‌شوند که اگر هر یک از آن‌ها به پرسشی در زمینه تخصصی خود پاسخ دهند، بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.

زاهدی همچنین بر لزوم توجه به مفهوم توسعه پایدار تأکید و تصریح کرد: زیست‌بوم نساجی و مد، فضای مناسبی را برای خدمت به بخش علمی دانشگاهی در حوزه مد و لباس فراهم آورده و امیدواریم فعالان این بخش ضمن همراه شدن با این سامانه، دغدغه‌های خود را در این عرصه به اشتراک گذارند.

 

 

داوری‌ها جهت‌گیری نداشت

مهدی محمودی دبیر بخش مؤسسات، انجمن‌ها و خانه‌های مد نهمین جشنواره مد و لباس فجر نیز در سخنانی اذعان داشت: شاخص‌های متنوعی در زمینه داوری‌ها وجود داشت و جهت‌گیری را در روند داوری‌ها شاهد نبودیم.‌‌

 

او گفت: امسال بالغ بر یکصد مؤسسه فعال برای حضور در این دوره جشنواره ثبت نام کردند و پس از بررسی‌های انجام‌شده، بیش از 50 مؤسسه فرصت حضور در جشنواره را پیدا کردند.

 

تقاضای یکصد هزار طرح برای صادرات مانتو وجود دارد

 

حمیدرضا نیک طبع دبیر بخش صنعت نیز دیگر سخنران این مراسم بود و با تأکید بر اینکه طراحان گنج‌هایی هستند که باید به کارخانه‌داران و اتحادیه‌ها معرفی شوند اذعان داشت: در فرصت به وجود آمده، بالغ بر یکصد هزار مانتو برای صادرات از طریق جشنواره معرفی شدند.

 

معرفی برگزیدگان بخش صنعت، مؤسسات، فرهنگی و هنری و علمی دانشگاهی نهمین جشنواره مد و لباس فجر2

 

در ادامه برگزیدگان هر یک از بخش‌ها، معرفی و از آن‌ها با حضور مسئولان جشنواره، تقدیر شد.

 

اسامی برنده‌ها به شرح زیر است:

 

بخش علمی و دانشگاهی

 

ـ تصویرسازی کاغذی به ترتیب غزاله لباف، رضوان‌سادات جوادی و محبوبه یزدانی مقام‌های اول تا سوم را کسب کردند و علاوه بر لوح تقدیر، مبلغ 5 میلیون ریال به آن‌ها جایزه نقدی اهدا شد و خاطره رضائیان نیز در این قسمت شایسته تقدیر شناخته شد.

 

ـ دانشکده فنی و حرفه‌ای "توحید آمل"، "مؤسسه رشیدی"، مؤسسه "نوآوران پوشش شهرتاش" و "جهاد دانشگاهی واحد هنر" نیز به‌عنوان غرفه‌های برتر بخش علمی دانشگاهی این دوره از جشنواره معرفی و به آن‌ها لوح تقدیر اهدا شد.

 

ـ در بخش کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی نیز آفاق امیریان، راضیه ابراهیمیان، مهرتاش رزمجو و حسین خسروی، شایسته تقدیر شناخته شده و لوح تقدیر دریافت کردند.

 

بخش صنعت

 

در این بخش و در قسمت معرفی غرفه‌های برتر، بدون اولویت در رتبه‌بندی، اسامی زیر شایسته تقدیر اعلام شده و در مراسم اختتامیه به آن‌ها لوح تقدیر اهدا شد:

 

ـ مجتبی دستمالچیان با برند شرکت صنعتی "حریرنام"(نساجی روکو)

 

ـ سعید نساج‌پور با برند "صنایع نساجی نساج‌پور"

 

ـ عباس گیاهی؛ مدیرعامل صنایع ریسندگی و بافندگی "نساجی کاشان"

 

ـ بخش مسابقه طراحی زنده "پایپوش"

 

برگزیدگان این بخش در قسمت پاپوش مردانه نیز اعلام و از آن‌ها به شرح زیر تقدیر شد:

 

ـ رتبه نخست؛ حُسنا حق‌پرستی

 

ـ رتبه دوم؛ فاضل زارع الیاتو

 

ـ رتبه سوم؛ لیلی خرمن‌دار

 

بخش مؤسسات و خانه‌های مد

 

غرفه‌های برتر این بخش از نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر به شرح زیر اعلام و از آن‌ها در مراسم اختتامیه تقدیر شد:

 

ـ مؤسسه هنری "مد سبز پایدار" ـ ندا سورمه

 

ـ مؤسسه هنری "مد و هنر مهرازی" ـ آیدین جوانی

 

ـ گروه تولیدی کیف و کفش "ویزلند" ـ آرش حسامی

 

ـ مؤسسه هنری "مرال نظری" ـ مرال نظری

 

همچنین در این بخش، مؤسسات برتری که در این دوره از جشنواره اقدام به برگزاری کارگاه‌های آموزشی کرده بودند به شرح زیر اعلام و از آن‌ها تقدیر شد:

 

ـ مؤسسه هنری طراحان مد ـ الناز حدیدی

 

ـ مؤسسه طراحی و دوخت پورموسی ـ فاطمه پورموسی

 

ـ مؤسسه هنری خلاقان پارچه و لباس روحی ـ علی روحی

 

ـ مؤسسه هنری کوک طلایی ـ حسین خسروی

 

نهمین جشنواره بین‌المللی مد و لباس فجر، 24 تا 29 بهمن برگزار شد.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a