خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

انتقاد تند مدل لباس به برند معروف

6 مـهـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ جنجال آفرینی، یکی از امور معمول خانه مد ایتالیایی گوچی Gucci به شمار می رود. اما خیلی کم پیش می آید که یک مدل لباس بخواهد عیب یا خرده ای از این برند تجاری بگیرد، مدلی که خود جزئی از سیستم برند گوچی باشد و لباس هایش را بپوشد و روی استیج قدم بزند.

بنا به گزارش «ایندیپندنت» انگلستان، یکی از مدل های گوچی نسبت به ایده نمایش لباس های الهام گرفته شده از «لباس دیوانه ها» در مجموعه لباس های بهار/ تابستان ۲۰۲۰ در هفته مد میلان Milan Fashion Week اعتراض کرد.

در طول نمایش اخیر گوچی، دختران مدل روی سکوی نمایش با لباس های سفیدی که به وسیله کمربند های متعدد متمایز می شد، به چشم می خوردند. شبیه لباس هایی که در کلینیک های روانی برای بیماران و بستن دیوانگان استفاده می کنند.

خانم «عایشه تان جونز» مدل لباس از این حرکت منزجر شد و کف دستانش نوشت: «سلامت روانی مد نیست»، و آن را به حضّار نشان داد؛ و پس از پایان نمایش، فیلمی را در پیج اینستاگرامی اش منتشر کرد و نوشت که او به عنوان یک انسان پیش از این دچار مشکلات روحی و روانی شده بود و طراحی های جدید گوچی را شرم آور توصیف کرد.

او نوشت: به عنوان یک هنرمند و مدل لباس با چالش های ویژه ای مرتبط با سلامت روانی مواجه شده ام، به علاوه افرادی از خانواده و دوستانم به افسردگی، اختلال دو قطبی و یا شیزوفرنی دچار شده اند، آزار دهنده است که برند بزرگی مثل گوچی برای یک لحظه مد گذرا این تشابه را انجام دهد.

وی گفت: اقدام زشتی است که Gucci از طراحی شبیه لباس بیماران روانی استفاده می کند، او برند گوچی را به سوء استفاده از لباس این گروه در جهت اهداف سرمایه داری که امروز جهان شاهد آن است، متهم کرد و افزود مدل های جدید لباس جدید گوچی شرم آور و فاقد عنصر خیال در طراحی هستند.

از سوی دیگر گوچی با صدور بیانیه ای به اتهامات خانم جونز پاسخ داد و با نمادین توصیف کردن لباس ها گفت که این لباس ها برای فروش طراحی نشده اند .

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a