خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

تلاش برای مبارزه با قاچاق پوشاک از گمرک تا ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

5 ارديـبـهـشـت 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- در سالی که به نام "حمایت از کالای ایرانی" نامگذاری شده است، تلاش برای مبارزه با قاچاق پوشاک به شکلی جدی در دستور کار مسئولان امر قرار گرفته و البته شاید در ابتدای امر برآن باشند که آمار قاچاق یک میلیارد دلاری پوشاک را کاهش دهند.
طی مطلبی منتشر شده در پایگاه اینترنتی خانه ملت، فرود عسگری رییس کل گمرک کشور در خصوص عملکرد گمرک کشور در زمینه واردات پوشاک و مبارزه با قاچاق کالا، اظهارداشت: گمرک جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از دستگاه های موثر و تعیین کننده در حوزه تجارت خارجی ارتباطات خوبی با سازمان های مانند توسعه تجارت و دستگاه های متولی صدور مجوز دارد و به منظور تسهیل روابط پنجره واحد تجارت فرامرزی را ایجاد کرده است.
رییس کل گمرک کشور با بیان اینکه در پنجره واحد تجارت فرا مرزی حدود 27 سازمان در حال ارائه خدمات رسانی به صورت الکترونیک هستند، گفت: صاحب کالا پس از اینکه کالای خود را ثبت سفارش و وارد سیستم کرده تشریفات گمرکی انجام و از متولیان صدور مجوز، مجوزها را اخذ و بر اساس آن پروانه صادر و در اختیار واردکنندگان قرار می گیرد.
این در حالی است که چندی پیش با اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، آمار قاچاق پوشاک در سال گذشته 2.6 میلیارد دلار بوده است و اخیرا آقای خسروتاج رئیس سازمان توسعه تجارت در جلسه ای با حضور اعضای کمیسیون امنیت ملی، صنایع و قضایی مجلس اعلام کرده که آمار قاچاق پوشاک یک میلیارد دلار است.
بر اساس گزارش های ستاد مبارزه با قاچاق، حجم کالاهای قاچاقی ورودی به کشور در سال بین 16 تا 20 میلیارد دلار است که محصولات نساجی با 3/2 میلیارد دلار سهم بالایی در قاچاق دارد.
براساس آمارهای بین المللی و رسمی، صنعت نساجی یکی از اشتغالزاترین صنایع با ارزش افزوده قابل ملاحظه است که درآمد حاصل از آن بنیان اقتصادی برخی کشورها مثل بنگلادش را شکل می دهد اما این صنعت با وجود پیشینه چند هزار ساله در کشورمان هنوز نتوانسته در جایگاه اصلی خود قرار گیرد که از سوی کارشناسان مهم ترین عامل این وضعیت، افزایش بی رویه واردات و قاچاق انواع منسوجات بخصوص پوشاک اعلام شده است.
براساس آمارهای موجود، بخش بسیار کوچکی از منسوجات وارداتی در بازار ایران به صورت قانونی وارد کشور می شود و بخش اعظم آن قاچاق است.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a