خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

70 سال برتری برای دیور و جشنی برای زن‌ها!

17 فـرورديـن 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- دیور (Dior)) 70 سالگی اش را جشن گرفت. جشنی که پر بود از ستارگانی که طرفدار یکی از مشهورترین و لوکس ترین خانه های مد دنیا هستند. آن ها آمده بودند تا اولین شوی ماریا گرازیا چیوری در فضای آزاد را تماشا کنند، یک شوی زنانه ی تمام عیار!
حتما همه ی ما اسم دیور را شندیده ایم، یک برند فرانسوی و البته از زاویه ی دیگری یک خیاط خلاق که یک روز تصمیم گرفت بر خلاف خواست پدر و مادرش که دوست داشتند او یک دیپلمات شود، خانه ی مد خودش را راه اندازی کند.کریستین دیور
شانس با کریستین دیور (Christian Dior) یار بود، از دوران جنگ جهانی دوم و زمانی که برای همسران افسران نازی لباس می دوخت، عبور کرد و توانست به یکی از برندهای مورد علاقه ی مشاهیر تبدیل شود. حالا خانه ی مدی که در سال 1946 راه اندازی کرده است، 70 سالگی این همراهی را جشن می گیرد.
ستاره هایی مانند کارلا برونی، چارلیز ترون، شارون استون، مونیکا بلوچی، اوا گرین، جود لا، ناتالی پورتمن، جنیفر لارنس و ریحانا از سفیران این برند در زمینه های مختلف بوده و هستند.
دیور که در ابتدا تمام فعالیت خود را روی طراحی لباس، کفش و انواع اکسسوری زنانه متمرکز کرده بود و سپس بخش های Dior Homme و Baby Dior را برای مردان و کودکان افتتاح کرد، شوی 70 سالگی اش بار دیگر به نمایشی کامل از زنانگی در تمام طراحی تبدیل شد.مدیر خلاق برند دیور
ماریا گرازیا چیوری (Maria Grazia Chiuri) که از سال 2016 به عنوان اولین زن، در مسند مدیر خلاق دیور تکیه زد، از همان ابتدا راه خود را مشخص کرد. او در اولین شوی خود در خانه ی مد دیور و برای لاین تابستان و بهار 2016 تی شرت هایی را طراحی کرد که روی آن از عبارت We Should All Be Feminists استفاده شده بود.
جشن 70 سالگی دیور فرصتی بود برای آنکه یک بار دیگر اهمیت زنان تاثیرگذار در تاریخ را به رخ بکشد، او نمایش خود را با نقل جملاتی از خود کریستین دیور آغاز کرد:
چیوری در نمایش خود تلاش کرد قدرت زنان را این طور به نمایش بگذارد:

  • دامن های بلند تا روی زانو که از مهمترین مدهای دهه ی 1950 و یادآور سال های ورود زنان به عرصه های مردانه است.
  • پلیورهایی با فرم آزاد و پلیسه دار که با نام "امیلیا ارهارت"، نخستین زنی که پرواز تک نفره را در عرض اقیانوس اطلس انجام داده، نام گذاری شده بود.
  • سرهمی زغالی رنگ با آستین های بالا زده و استایل آسیایی با نام "سیام" برای یادآوری استایل زنان تایلندی.
  • پیراهن تور و زیبا با نام "اندولوسیا" برای یادآوری استایل رایج زنان اسپانیایی.

ماریا گرازیا چیوری، امروز در صف اول و اگر دقیق تر بگوییم پیشروی بیش از هزار طراح و استایلیست و نقاد عرصه ی مد است و در واقع تاثیرگذارترین زن در دنیای مد و فشن به شمار می رود.

نیلوفر فلاحی

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a