خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

پرداخت مالیات و حق بیمه کارگری از عوامل بازدارنده توسعه تولید پوشاک است

21 ارديـبـهـشـت 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- رئیس اتحادیه پوشاک تهران با بیان اینکه تجربه نشان داده که هر وقت تورم وجود داشته کسب و کار هم پررونق بوده است، گفت: در دوران رکود، پرداخت مالیات و حق بیمه کارگری توسط کارفرمایان از عوامل بازدارنده توسعه تولید و صنعتی شدن است.
علیرغم اینکه صنعت پوشاک یکی از صنایع اشتغال زا محسوب می شود اما به دلیل واردات بی رویه از کشورهای چین و ترکیه در سال های اخیر این صنعت دستخوش آسیب های فراوانی شده است و بسیاری از واحدهای تولیدی به خصوص واحدهای کوچک تعطیل شدند.
اگرچه ارقام دقیقی برای واردات پوشاک قاچاق اعلام نمی شود اما به گفته دست اندرکاران این بخش صنعتی و تولیدی، طی سال های اخیر بین 50 تا 60 درصد بازار پوشاک ایران را پوشاک وارداتی قبضه کرده و از این این مقدار هم حدود 95 درصد واردات غیررسمی و قاچاق است.
براساس فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه حمایت از تولید داخلی و مبارزه با قاچاق مسئولان باید اقدامات اصولی و کارشناسی انجام دهند چرا که صنعت پوشاک می تواند نقش بسزایی در اشتغال زایی ایفا کند.
ابوالقاسم شیرازی در گفت وگو با خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس با بیان اینکه در سال های اخیر بر اثر بی توجهی به واردات رسمی و غیررسمی پوشاک، تولید و خدمات مرتبط با اشغال تولیدات کشورهایی مثل ترکیه، چین و تایلند به تاراج رفت گفت: پوشاک غیرایرانی آن قدر بازار را قبضه کرده بود که دیگر کسی نمی توانست بگوید این اجناس قاچاق است بلکه بصورت عادی در بازار عرضه می شد.
وی با اشاره به رشد روز افزون واردات پوشاک قاچاق در سال های گذشته تصریح کرد: مبارزه ای هم برای جلوگیری از واردات آن صورت نمی گرفت و همین موضوع به جولان هر چه بیشتر قاچاق در بازار کمک می کرد.
شیرازی با اشاره به رکود حاکم در بازار پوشاک بیان داشت:
دوران قبل آنقدر واردات پوشاک قاچاق افزایش یافت که بخش خدمات پوشاک (عرضه) هم دچار رکود شد.
شیرازی در پاسخ به این سؤال که علاوه بر قاچاق چه عواملی در رکود این بخش مؤثر است، بیان داشت: انعقاد قراردادهای ترجیحی برای واردات پوشاک با کشورهایی مثل ترکیه مزید بر علت بود و بازار داخلی را با رکود مواجه کرد.
رئیس اتحادیه پوشاک تهران با تأکید بر اینکه وجود برندهای مختلف حتی غیرایرانی موجب رقابت می شود، گفت: اینگونه واردات باید کاملا مدیریت شده باشد چرا که در غیرانصورت بازار داخلی از بین می رود. ما همین تجربه را داشتیم که با دادن تعرفه های ترجیحی برای واردات پوشاک به کشورهایی مثل چین و ترکیه و واردات پوشاک توسط برندهای بنجل، حتی بخش خدمات پوشاک (عرضه) هم دچار رکود شد.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a