خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

طراحی مُد کودکان

20 مـهـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ وقتی صحبت از مد و صنعت فشن میشه خیلی چیزها به ذهنمون میرسه. از مانکنها تا طراحان و برندها و جوانب دیگه اما در فشنِ دنیا بخش دیگه ای وجود داره که از اهمیت ویژه ای برخورداره و سعی میشه بهترین و ظریف ترین طراحی ها رو براش انجام بدن و توجه همگانُ به اون جلب کنند.

اون چیزی نیست جز دنیای کودکان با ویژگیهای خاص خودش. اهمیت به کودکان در جوامع غربی جایگاه ویژه ای داره و این اهمیت به دنیای مد هم رسیده و برترین برندهای دنیا هرسال طرح های زیبا و شگفت انگیزی برای اون ارائه میدن که این از جنبه های مختلفی مهم هست. یکی از این موارد اینه که همیشه طراحی برای لباس کودکان سخت بوده، به خاطر شرایط سنی و روحیشون. پس باید طراح ، دقت زیادی به این موضوع داشته باشه و به دنیای کودکانه اونها نزدیک بشه. استفاده از رنگهای شاد، استفاده از پارچه هایی که باعث نشه اذیت بشن و طرحهایی که کودک رو به لباس جذب کنه و در کنار این امر مورد مهم دیگه اینه که دوخت لباس کودک باز هم سخت تر از لباس بزرگسال هست و باز اینجا ظرافت طراح و دوزنده به رخ کشیده میشه و هر چقدر برندها این اصول و ظرافت و در طراحی و دوخت بیشتر به کار ببرند نشان دهنده قدرت کاری اونهاست . در حیطه فشن یعنی دقت تو این بخش نشان دهنده جدیت کاری طراحان هست.

پس برندهای معروف دنیا مانند دولچه و گابانا و سالواتوره فرراگامو و دسکووارد و میسونی وحتی روبرتو کاوالی و برندهای مطرح این صنعت با طراحیها و کالکشنهایی برای کودکان قدرت خود رو به رخ هم میکشن و این رقابت در نتیجه به نفع مخاطب و خریداران است. پس این امر باعث شده آژانسهای مدلینگ در کنار بزرگسالان به آموزش مدل کودک و نوجوان بپردازند که این امر سرمایه گذاری خوبی برای آنها هم برای حال و هم آینده محسوب میشه. در زمان حال گاهی این مانکنهای کوچک درامدی روزانه بالغ بر چند هزار دلار دارن که درآمد خوبی هم برای مدل وهم برای آژانس هست. علت بالا بودن این درامد بخاطر سختیهای کار با کودکانه. در کنار چهره شدن این مانکن ها از زمان کودکی و آموزشهای اصولی به آنها باعث رشد و آمادگی یه مانکن تمام حرفه ای میشه که از کنار اون باز هم آژانسها درآمد خوبی کسب می کنن.

امیدوارم که اهمیت این کار در کشور ماهم مشخص بشه و از رشد فست فشن ها به دنیای کودکان جلوگیری بشه.

حسن حمزه نژاد

خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a