خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع‌دستی اراک آغاز بکار کرد

17 تـيـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_ مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: چهاردهمین نمایشگاه ملی صنایع دستی از 17 مرداد  با حضور 30 استان کشور در اراک افتتاح می‌شود.

علیرضا ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به برگزاری چهاردهمین دوره نمایشگاه ملی صنایع دستی در اراک بیان کرد: علم امروز و اقتضای زمانه ایجاب می‌کند که نگاه‌ها تغییر کند و این تغییرات در نوع برگزاری نمایشگاه‌ صنایع‌دستی کار خود را در اراک آغاز می‌کند و تا جمعه 21 تیرماه ادامه دارد، مشهود خواهد بود.

وی با بیان اینکه این نمایشگاه که با حضور 30 استان کشور و در قالب برپایی 280 غرفه(220 غرفه صنایع‌دستی و 60 غرفه میراث فرهنگی و گردشگری و یگان حفاظت) برگزار می شود، به دیگر حوزه های فعالیتی سازمان میراث فرهنگی نیز نگاهی انداخته است، گفت: در کنار نمایش ظرفیت های صنایع‌دستی، توان بخش خصوصی در حوزه گردشگری و معرفی پتانسیل‌های سایر بخش‌ها همچون میراث‌فرهنگی و یگان حفاظت و اکتشافات نیز نمایش داده می‌شود.

ایزدی تصریح کرد: در این نمایشگاه با مشارکت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، به بحث جشنواره مد و لباس نیز با نگاه به ترویج فرهنگ مد و لباس ایرانی توجه شده و در مجموع اتفاق خوبی به جهت تعامل با دستگاه‌های مختلف شکل گرفته است.

وی با اشاره به اختصاص 60 غرفه به حوزه‌های مختلف صنایع‌دستی(تمامی رشته‌های فعال)، گردشگری و میراث فرهنگی استان مرکزی در این نمایشگاه افزود: برای برگزاری این نمایشگاه از کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی اراک استفاده شده است، همچنین شرکت‌های فعال در حوزه صنایع‌دستی نیز دعوت شده‌اند. متاسفانه یکی از ضعف‌های استان در حوزه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی عدم معرفی توانمندی‌ها و ظرفیت‌هاست. رویداد فردا تنها یک رویکرد نمایشگاهی نیست بلکه در پی ایجاد یک فرصت و فضای اقتصادی هستیم.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: بحث بازاریابی برای تولیدات و محصولات صنایع‌دستی امر مهمی است، اما برای داشتن بازار مناسب باید تولیدات در بسته‌بندی و شاکله مناسبی عرضه شود چراکه در این صورت برای خریدار و علاقمندان جاذبه دارد که در این راستا از شرکت‌های فعال در حوزه بسته‌بندی صنایع‌دستی نیز در نمایشگاه دعوت شده است.

وی با اشاره به تجلیل از 40 پیشکسوت حوزه صنایع‌دستی استان مرکزی در حاشیه این نمایشگاه، افزود: یکی از محاسن برگزاری نمایشگاه‌ها برندسازی است، بخشی از تولیدات ما از نظر کیفی وضعیت مناسبی دارد، اما به دلیل عدم برندسازی شناخته نشده است، حتی برخی محصولات به نام دیگر نقاط صادر می‌شوند که نشان می‌دهد در ایجاد حلقه واسط بین تولیدکننده و بازار موفق نبوده‌ایم، اما برگزاری نمایشگاه می‌تواند نقش مهمی در معرفی و فروش تولیدات صنایع‌دستی داشته باشد. 

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a