خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

جشنواره لباس کودک به سومین سال خود رسید

11 تـيـر 1398   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد_  مینو پدرام طراح لباس، مدرس و دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان درباره روند برگزاری سومین دوره جشنواره به خبرنگار هنرآنلاین گفت: در تلاش هستیم تا اواخر تیرماه، فراخوان سومین جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان را منتشر کنیم و امیدواریم در این دوره، پیشرفت فراوانی در تمامی ابعاد و بخش‌ها حاصل شود.

پدرام با اشاره به اینکه امسال نیز همچون دوره گذشته، فرهنگستان هنر یکی از گزینه‌های مطرح در میزبانی از این دوره است اذعان داشت: فرهنگستان هنر می‌تواند فضای مناسب را برای ارتباط میان دو بخش طراحی و صنعت را در  اختیار این رویداد قرار دهد، اما قطعاً گزینه‌های بهتری می‌تواند پیش رویمان قرار گیرد.

او در پاسخ به این پرسش که آیا همراهی فرهنگستان هنر با رویدادهای حوزه مد و لباس منطقی است اظهار داشت: البته که به لحاظ ماهیت و موضوعیت، این مجموعه ارتباط چندانی با حوزه مد و لباس به‌ویژه جشنواره طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان ندارد، اما از آنجا که مخاطب اصلی این رویداد، طراحان و صنعتگران هستند، این فضا می‌تواند به‌عنوان یکی از میزبانان ما با رویکرد فرهنگی و هنری مطرح باشد.

دبیر دو دوره جشنواره ملی طراحی پارچه و لباس کودک و نوجوان در ادامه بر لزوم همراه شدن فرایند طراحی بادید بازار تأکید و تصریح کرد: ما باید از مسیر این جشنواره‌ها به نقطه‌ای برسیم که به شکل جدی شاهد جریان سازی شویم و تأثیر جشنواره‌های فجر را در بازار و بخش تولید به‌وضوح ببینیم.

پدرام افزود: کانسپت گذاری کمک کرد تا این رویدادها به سمت تخصصی شدن پیش رود و مسابقات از ایده تا اجرا موجب شد تا نتیجه فعالیت سایر بخش‌های همراه با یک اثر به‌وضوح از نزدیک لمس شده و فضایی برای نقد و بررسی روند کارها فراهم آید.

این مدرس طراحی لباس در ادامه گفت: بومی‌سازی آثار و شناخت بازار دو رکن اساسی در موفقیت کار طراحان مد و لباس در ایران است که باید با جدیت از سوی همگان دنبال شود، چرا که برطرف نساختن آسیب‌های موجود در این بخش‌ها می‌تواند لطمات جبران‌ناپذیری به این عرصه در ایران وارد کند.

خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a