خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

دیور این‌بار قصر ورسای را برای جواهراتش طراحی کرد

9 تـيـر 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- جواهرات خانه های جواهر معتبر نظیر کارتیه، دیور، بودلز و دیگران، معمولاً با منابع الهام شگفت انگیزی همراه است و در جواهرات یک دهه اخیر، این برندها همیشه الهام از طبیعت، دریا و اقیانوس، حیوانات، حشرات، گل های خاص و مانند این ها موتیف همیشگی بوده است. این بار برند معتبر فرانسوی دیور برای مجموعه جدید جواهرات خود منبع تاریخی "کاخ ورسای" را انتخاب کرده است.
با نگاه به جواهرات این مجموعه بیننده به زیبایی شکوه و عظمت و زرق و برق کاخ ورسای در روزهای اوجش در قرن هجدهم را تجسم می کند. دیور برای این مجموعه برخلاف سبک همیشگی این برند از سنگ های قیمتی درشت تر بهره گرفته است که خود اشاره ای به سبک جواهرات محبوب آن دوره در فرانسه است.
جواهرات معمول روزهای حکم فرمایی لویی چهاردهم از جنس نقره بوده است و طلا و پلاتین که فلزات معمول جواهرات لوکس امروزی است خیلی در آن دوره مورد توجه و مد روز نبوده است. "ویکتور دو کاستلان" طراح ارشد این برند نقره را در کنار الماس با درخشش ها و رنگ های متفاوت در این مجموعه به کار گرفته است.
از اشارات هوشمندانه دیگر به جواهرات آن دوره می توان به استفاده از برش "رز کات" یا مثلثی شکل و محدود کردن سنگ های قیمتی رنگی به سنگ های سنتی نظیر یاقوت سرخ، زمرد و یاقوت آبی کبود اشاره کرد. با نگاهی دقیق تر به مجموعه مشخص می شود که شبه لعل های درشت سرخ رنگ در واقع یاقوت صورتی است و چند الماس زرد و یک یا دو اسپینل نیز در جواهرات مجموعه استفاده شده است.
طراحی جواهرات مجموعه همچنین به جزئیات مهم این کاخ نظیر چلچراغ ها، مبلمان "روکوکو" مختص قرن هجدهم میلادی و منگوله های مجلل پرده های کاخ اشاره دارد. ویکتور دوکاستلان در رابطه با طراحی مجموعه می گوید:" در هنگام طراحی جواهرات بر روی کاغذ سعی کردم کاخ ورسای را در شب تصور کنم در حالیکه تزئینات داخلی آن با نور شمع قابل تشخیص است ...
در این تصویر ذهنی خانم ها سراسر جواهر و زرق و برق هستند اگر خوب گوش بسپاری نوای ظروف نقره و چینی قابل شنیدن است". در حالیکه جواهرات در ظاهر کلی به این دوره خاص از تاریخ فرانسه اشاره دارد با این حال دوکاستلان الگوها و گرایش های مدرن تر نظیر عدم تقارن را نیز در طراحی این جواهرات اعمال کرده است.
مجموعه ورسای دیور بزرگترین مجموعه جواهرات مجلسی این برند تا به امروز است که از 29 قطعه جواهر منحصربفرد و 31 طرح تکراری تشکیل شده است. این مجموعه از منظر مقیاس و بزرگی و همچنین نگاه سرکش تئاتر گونه ادای احترام بسیار مناسب به کاخ ورسای و دوران لویی چهاردهم است و برای فصل پیش رو که نگاه ماکسیمالیستی محبوب ترین گرایش است بهترین انتخاب است.

خانه مد ایران خانه مد ایران خانه مد ایران
نظر شما چیست؟

خانه مد ایران


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a