KHANEMOD.COM

شرکت تولید پوشاک «لاکست» لوگوی مشهور تمساح را عوض می‌کند

15 خـرداد 1397   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- برند فرانسوی "لاکست" قصد دارد تا آرم معروف تمساح (سوسمار) روی تی شرت های یقه دار خود را پس از 85 سال با نشان های دیگری جایگزین کند. این اولین بار است که یک برند لوگوی خود را به این صورت تغییر می دهد.
این اقدام شرکت لاکست در راستای حفاظت از محیط زیست، تنوع زیستی و آگاهی رسانی در این زمینه است. این شرکت می گوید که به دلیل مخاطرات زیست محیطی قصد دارد که تصویر ده حیوان در معرض خطر انقراض را به جای آرم تمساح بر روی لباس های خود هک کند.
نشان این شرکت، از نام مستعار "ژان رنه لاکست"، بنیانگذار آن گرفته شده است. این تنیس باز حرفه ای فرانسوی به دلیل سرسختی در زمین بازی به "تمساح" مشهور بود.
آژانس تبلیغاتی بتک (BETC) مبدع این ایده مشارکتی سه ساله را با شرکت لاکست و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) برقرار کرد.
این اتحادیه که 70 سال سابقه فعالیت در زمینه حفظ محیط زیست را در کارنامه خود دارد، در پروژه "نجات تنوع گونه های مختلف" با شرکت لاکست همکاری می کند.
آژانس بتک (BETC) و کارشناسان اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت انواع گونه های در معض خطر انقراض را انتخاب می کنند و شرکت لاکست طرحی از این حیوانات را برای لوگوی روی تی شرت ها طراحی می کند.
برای هر گونه در معرض انقراض نمونه های محدودی تولید می شود. برای مثال تی شرت با آرم گرازماهی کالیفرنیا 30 عدد یا طرح ایگوانای آنگادا 450 عدد و در مجموع 1775 نمونه محدود از این تی شرت ها تولید خواهد شد. عواید فروش این تی شرت های یقه دار برای حفظ این گونه ها استفاده خواهد شد.
این مارک که در ایران به لباس های "سوسمار نشان" معروف بوده است، حالا با لوگوهای گوناگون به بازار خواهد آمد.

خانه مد ایران
خانه مد ایران a