KHANEMOD.COM

ترویج فرهنگ صلح‌اندیشی و صلح‌زیستی در جدیدترین مجموعه یک برند

26 شـهـريـور 1396   خانه مد ایران    نویسنده: مدير وب سايت   خانه مد ایران    خانه مد ایران پرینت

خانه مد- شبنم محمدی، طراح، مشاور، ایده پرداز و مدیر برند خانه "ویرو" درباره جدیدترین مجموعه خود با عنوان "صلح" به خبرنگار هنرآنلاین گفت: حدود یک سال است که بر روی طرح های این مجموعه کار کردم و تلاش کردم بر روی پوشیدنی هایی همچون شال، روسری و پوشت یا همان دستمال جیب کت مردانه، مفهوم صلح را به شکلی داستان سرایانه به مخاطب القا کنم.
او افزود: یکی از مهمترین اهدافی که در این مجموعه دنبال می کنم توجه به مقوله "آری به تولید ملی" است و باتوجه به برنامه هایی که در زمینه کارآفرینی در نظر دارم، به زودی این بحث در حوزه طراحی و معماری داخلی نیز مورد توجه قرار می گیرد.
محمدی با اشاره به لزوم توجه به المان های سنتی و ایرانی در عرصه مد و لباس اظهار داشت: من با کولاژ و چیدمان محض مشکل دارم و باید توجه داشته باشیم که طی سال های اخیر، برندهایی همچون "هرمس"، "شنل" و "دیور" چگونه با الهام از فرش ایرانی، قلمکار ایرانی و دیگر صنایع دستی به خلق آثاری بی نظیر پرداخته و ما از این مهم غافل هستیم.
مدیر برند خانه "ویرو" درباره بکارگیری هنرهایی همچون کالیوگرافی و تایپوگرافی برای طراحی روی آثار مجموعه "صلح" بیان کرد: آثار این مجموعه در هفت لاین ارائه شده اند و از دیدگاه زیبایی شناختی و استاندارد فشن و با استفاده از توییل های ابریشمی، نخ پنبه و رودوزی با توجه به نیاز فصل های مختلف و طرح هایی همچون گل و مرغ آثار را ارائه کرده ام.
محمدی گفت: قرار است از یکی از آثار این مجموعه که یک شال ملی و در راستای حمایت از موضوع "آری به تولید ملی" است در روز صادرات رونمایی شود.
در یادداشتی پیرامون این مجموعه آمده است:
"مجموعه ویرو درباره صلح نیست
به صلح ختم مى شود
هیچکس در جهان صلح را نمى تواند باتمامیت تعریف و اجرا کند
مثل عشق که از ازل درباره اش عرفا، شعرا و فلاسفه بسیار گفته اما در وصف نگنجد
این رویداد با روز صلح آغاز نمى شود بلکه با روز صلح به پایان مى رسد
و رسالت مخاطبان پیام ، با آن شروع و جریان پیدا مى کند.
ترویج فرهنگ صلح اندیشی و صلح زیستی قدمتى دیرین در ایران زمین دارد و امروز در تاروپود مجموعه ویرو با آواى جهانى نو به نو گردیده است."

خانه مد ایران خانه مد ایران
خانه مد ایران a