خانه مد ایران سرمقاله     خانه مد ایران گالری های خانه مد     خانه مد ایران ویدیو     خانه مد ایران جشنواره     خانه مد ایران برندها      خانه مد ایران مصاحبه      خانه مد ایران گزارشات      خانه مد ایران دانلود متن، عکس و تصویر      خانه مد ایران عضویت      خانه مد ایران درباره ما      خانه مد ایران نقشه سایت   خانه مد ایران نیازمندی ها  
خانه مد ایران اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما ارتباط با ما
خانه مد ایران

خانه مد ایران خانه مد ایران

KHANEMOD.COM

مد ایرانی اسلـامی

خانه مد ایران

انتشار فراخوان نمایشگاه ملی عفاف و حجاب

خانه مد_  فراخوان نمایشگاه ملی عفاف و حجاب با اهدافی چون ترویج و تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به سبک زندگی اسلامی ایرانی منتشر شد.

مشروح این فراخوان را در ادامه بخوانید:

 

کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور با مشارکت و همکاری هنرمندان، فعالان و دست‌اندرکاران عرصه عفاف و حجاب، ترویج و تعمیق الگوهای عفاف و حجاب در سطح جامعه و ارتقای فرهنگ مصرف کالای ایرانی و جایگزین کردن پوشش اسلامی ایرانی به‌جای پوشش نامتعارف  به‌منظور  فعال‌سازی همه ظرفیت‌های موجود حوزه طراحی و تولید محصولات عفاف و حجاب برای ایجاد جهش در تولید کشور و همچنین تحقق منویات مقام معظم رهبری در دستیابی به سبک زندگی اسلامی ایرانی، نمایشگاه ملی عفاف و حجاب را از نوزدهم  لغایت بیست و هفتم  تیرماه  سال ۱۳۹۹  هم‌زمان با هفته عفاف و حجاب  برگزار می‌کند.

 

در بخش اهداف نمایشگاه مواردی چون معرفی ظرفیت‌های طراحی و تولید محصولات عفاف و حجاب؛ افزایش و توسعه خلاقیت، نوآوری و توسعه در مد و لباس اسلامی - ایرانی و ساماندهی آن؛ کمک به اشاعه و گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه؛ فراهم ساختن بستر مناسب  برای مخاطبان جهت دسترسی  و خرید محصولات عفاف و حجاب؛ بسترسازی،  به‌کارگیری و اشاعه نمادها، نشان‌ها و مؤلفه‌های هویت اسلامی، ایرانی در عرصه پوشش و سبک زندگی و ارج نهادن چهره‌های ماندگار و تشویق طراحان مستعد و تجلیل از دست‌اندرکاران موفق  عفاف و حجاب عنوان شده است.

 

رویکرد نمایشگاه

 

رویکرد غالب معرفی الگوها و سبک‌های اصیل و نوین ایرانی- اسلامی در پوشش و سبک زندگی که هویت و اصالت خود را از نمادهای فرهنگ، هنر و تمدن ایرانی اسلامی گرفته باشند.

 

بخش‌های نمایشگاه

 

این دوره از نمایشگاه در چهار بخش مسابقه و نمایش طرح عفاف و حجاب؛ مسابقه ایده تا اجرا؛ فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی  و عرضه محصولات  عفاف و حجاب برگزار می‌شود.

 

الف) مسابقه طراحی لباس اجتماع بانوان:

 

در این بخش کلیه طراحان و تولیدکنندگان می‌توانند  با ارائه طرح‌های چادر؛ مانتو  (تا مچ پا) و پوشش سر که با نگاهی کاربردی  متناسب با فرهنگ و موازین ایرانی اسلامی باشد در این بخش حضور یابند.

 

ب) مسابقه ایده تا اجرا

 

متقاضیان شرکت در این بخش با گرایش چادر اربعین، مانتو عبایی، اسلامی می‌توانند ضمن ثبت‌نام در سایت نمایشگاه آمادگی خود را در فرم ارائه‌شده اعلام نمایند و کلیه سوابق تخصصی خود و افراد گروه سه نفره خود متشکل از (طراح / الگوساز / دوزنده) را به‌عنوان رزومه فعالیت و توانایی مشخص نمایند. هیئت انتخاب پس از بررسی فرم‌های ارسالی و با در نظر گرفتن مندرجات اعلامی و اولویت متقاضیان نسبت به انتخاب گروه اقدام می‌نمایند.

 

نتایج نهایی شرکت‌کنندگان از طریق سایت نمایشگاه  به اطلاع متقاضیان خواهد رسید.

 

در این بخش قرار است گروه‌های  مربوطه  در مدت دو روز برپایی کارگاه زنده طراحی و دوخت لباس آثار خود را ارائه نمایند و در پایان زمان تعیین‌شده گروه برگزیده به‌عنوان گروه برتر معرفی و در مراسم تجلیل از فعالان عفاف و حجاب از ایشان تقدیر به عمل خواهند آمد.

 

ج) بخش فعالیت‌های تبلیغی، ترویجی:

 

در این بخش از نمایشگاه، کلیه  مؤسسات دولتی و خصوصی، نهادها، ارگان‌ها، دستگاه‌های اجرایی و مراکز فرهنگی و دینی که دارای آثار جهت عرضه و نمایش هستند می‌تواند حضور پیدا کنند.

 

مؤسسات عفاف و حجاب؛ در این بخش مؤسساتی  عفاف و حجاب که در عرصه‌های علمی پژوهشی فعالیت دارند و می‌تواند دستاوردهای علمی خود با محوریت موضوع حجاب  را در قالب مقاله، کتاب، بروشور و ... در معرض نمایش   قرار دهند می‌توانند حضور پیدا کنند.

 

رونمایی از آثار برتر حوزه عفاف و حجاب

 

سرای حجاب؛ سرای حجاب به‌عنوان مکانی برای تعامل طراحان، تولیدکنندگان، مزون داران و کانونی برای فکر و معارفه  در دستورکار خواهد بود.

 

طرح تعویض چادر؛ این طرح با حمایت کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور و به همت بخش خصوصی اجرا خواهد شد روش اجرای آن به‌این‌ترتیب است که متقاضی می‌توانند چادرهای مستهلک خود را تحویل مؤسسه مجری دهد و با پرداخت مبلغ (قیمتی که کمیته ارزیابی مشخص کرده است) که قیمت تولید آن است چادری نو و باکیفیت مناسبت دریافت کند.

 

کارگاه دوخت رایگان انواع چادر

 

برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نشست‌های تخصصی

 

کمیته علمی و دانشگاهی نمایشگاه با شناسایی نیازهای آموزشی و با دعوت از اساتید، صاحب‌نظران و پیشکسوتان حوزه  عفاف و حجاب  اقدام به برگزاری نشست‌ها تخصصی و کارگاه‌های آموزشی می‌نماید.

 

مشخصات دقیق عنوان و زمان نشست‌ها و کارگاه‌ها از طریق سایت قابل‌پیگیری خواهد بود.

 

مهدکودک

 

در این بخش از نمایشگاه در نظر هست با بهره‌گیری از کارشناسان امور تربیتی، آموزه‌های دینی موجود در حوزه عفاف و حجاب را با استفاده از وسایل کمک‌آموزشی و نقاشی به کودکان آموزش داده شود.

 

بخش عرضه محصولات عفاف و حجاب

 

باهدف حمایت از کالای ایرانی و بهره‌مندی از ظرفیت‌های تولید داخلی، کارگروه ساماندهی مدو لباس با حضور و مشارکت فعالان عفاف و حجاب نسبت به نمایش آثار و طرح‌ها اقدام کرده و بستر لازم را برای دسترسی  و خرید محصولات عفاف و حجاب فراهم خواهند ساخت.

 

در این بخش کلیه طراحان، تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان می‌توانند محصولات خود را به تفکیک در چهار بخش چادر و پوشش سر، مانتو اجتماع بانوان و ملزومات عفاف و حجاب را که موفق به دریافت نشان شیما یا مالکیت معنوی گردیده‌اند به مخاطبان عرضه کنند.

 

در بخش معیارها و ضوابط مهم جهت حضور در بخش عرضه به مواردی چون کلیه آثار قابل‌عرضه می‌بایست نشان شیما را قبل از عرضه برای هر یک از محصولات دریافت نمایند؛ کلیه محصولات عرضه‌شده در بخش فروش می‌بایست تحت نظارت کامل کارگروه ساماندهی مدو لباس (قیمت‌گذاری و مطابقت با ضوابط طراحی و دوخت ایرانی اسلامی)؛ قیمت‌گذاری تمامی آثار با حضور کارشناسان اتحادیه، کارگروه، تعزیرات و اماکن تهران انجام خواهد شد و قیمت‌گذاری غرفه‌ها بر اساس متراژ درخواستی و هزینه‌های جاری تعیین و اعلام می‌گردد اشاره‌شده است.

 

علاقه‌مندان به شرکت در این نمایشگاه می‌توانند پس از ثبت‌نام در سایت نمایشگاه  https://iranmode.farhang.gov.ir/ و مطالعه اطلاعات تکمیلی در وب‌سایت، آثار خود را از اول اردیبهشت تا یکم تیرماه سال جاری به ستاد نمایشگاه  ارسال کنند.

 

بر اساس اعلام مسئولان جشنواره، متقاضیان تا روز 11 تیرماه ۱۳۹۹ برای ثبت‌نام در این رویداد فرصت دارند. همچنین نتایج این بخش از طریق سایت نمایشگاه به نشانی https://iranmode.farhang.gov.ir/ اطلاع‌رسانی می‌شود.

 

نمایشگاه ملی عفاف و حجاب از ۱۹ تا ۲۷ تیرماه ۱۳۹۹ در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.


ادامه مد ایرانی اسلـامی
خانه مد ایران  
اطلاعیه شروع فعالیت های موسسات تک منظوره مد و لباس
خانه مد ایران  
تشریح عملکرد اولین نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب ماه مبارک رمضان
خانه مد ایران  
تعداد بازدید نمایشگاه مجازی عفاف و حجاب از مرز 400 هزار نفر عبور کرد
خانه مد ایران  
نخستین نمایشگاه مجازی محصولات حجاب و عفاف در کشور افتتاح شد
خانه مد ایران  
تأکید بر فاصله‌گذاری اجتماعی هم‌زمان با بازگشایی مراکز فروش پوشاک
خانه مد ایران  
شروع دومین رویداد هکاتون طراحی لباس و زیورآلات 15 بهمن
خانه مد ایران  
مدلینگ؛ خط قرمز کار گروه مد و لباس کشور
خانه مد ایران  
روسری‌های یکبار مصرف بر سر کارکنان یک بیمارستان
خانه مد ایران  
کم‌فروغ شدن فعالیت‌های بین‌المللی مد و لباس اسلامی ایرانی در عرصه جهانی
خانه مد ایران  
نظارت بر فعالان تبلیغات مد و لباس در فضای مجازی
خانه مد ایران  
چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی برگزار نمی شود.
خانه مد ایران  
برپایی مسابقه زنده تصویرگری لباس عاشورایی
خانه مد ایران  
برپایی چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی در هاله‌ای از ابهام
خانه مد ایران  
جای خالی طراحی ایرانی - اسلامی در صنعت پوشاک
خانه مد ایران  
ادامه ثبت‌ نام غرفه‌ها در چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی
خانه مد ایران  
عقد تفاهم نامه معاونت ریاست جمهوری و کارگروه مد و لباس
خانه مد ایران  
مافیای چادر در ایران
خانه مد ایران  
گالرب بزرگ پارچه در یزد
خانه مد ایران  
افتتاح شعبه دوم برند حلما
خانه مد ایران  
صدو مجوز راه‌اندازی هزار کارگاه سوزن‌دوزی در استان سیستان و بلوچستان
خانه مد ایران  
جشنواره «طلیعه نور» در قزوین برگزار می‌شود
خانه مد ایران  
تصویب پنج فصل سند عفاف و حجاب
خانه مد ایران  
فراخوان چهارمین نمایشگاه لباس عاشورایی
خانه مد ایران  
مراسم اختتامیه سومین جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس
خانه مد ایران  
قبادی:باید توجه به نگاه نقدگرایانه در حوزه مد و لباس شکل کیرد
خانه مد ایران  
فراخوان عضویت در انجمن فرهنگی هنری طراحان و تولیدکنندگان پوشاک مدارس ایران
خانه مد ایران  
ارسال 890 اثر به دبیرخانه سومین جشنواره ملی دانشجویی مد و لباس
خانه مد ایران  
ارزیابی 719 طرح جدید لباس در جلسات کمیسیون ماده 4 سال 1398
خانه مد ایران  
سایه سنگین گرانی بر سر حجاب برتر


سایر صفحات
9   8   7   6   5   4   3   2   1   


اخبـار مقالـات آموزشی کلیدهای طلـایی مد هفته طرح ها و طراحان فروشگاه تعرفه ها نظرات شما عضویت درباره ما نقشه سایت ارتباط با ما


سلـامـ   خانه مد ایران   وارد حسابتان شوید و یا یک حساب باز کنید!

خانه مد ایرانمد آیینه زندگی اجتماعی است و منحصر به لباس نمیشود.
طراحان و علـاقمندان به مد میتوانند آثار خود را برای نمایش در بخش طرح‌هـا و طراحان برای ما ارسال كنند تا
در معرض دید و قضاوت عمومی قرار گیرد. در این باره اصول اخلـاق حرفه‌ای را جهت معرفی آثار رعایت كنید.
خانه مد در چهارچوب قوانین جمهوری اسلـامی ایران فعالیت میكند.
كلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به خانه مد میباشد.
طراحی و پشتیبانی این سایت توسط شركت شبكه نگاه ™ انجامـ گرفته است.
خانه مد ایران
a